Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 1915 divákov
Rozhodcovia: Erik Gemzický, Daniel Poláček, Adam Jekkel
Informácie k zápasu

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Samozrejme, chceli sme vyhrať, prišli sme si po tri body. Hráčov som však upozorňoval, že proti nováčikovi je to v prvom kole vždy nebezpečné, čo si pamätáme aj z nedávnej minulosti. Nastúpilo 11 čerstvých hráčov, vyhrali sme 4:1, no nie so všetkým som spokojný, tak ako vždy. Povedal som hráčom, aby sa ukázali tí, ktorí chcú tlačiť na tých, ktorí nastúpia v utorok. Niektorí sa chopili šance, iní menej. Je to však normálne, ani najväčšie kluby nemajú 20 vyrovnaných futbalistov, a je prirodzené, že ak sa zostava veľmi zmení, nie je hra optimálna. Komárno podalo najmä v prvom polčase sympatický výkon, aj s našimi chybami. Za stavu 1:1 sme mohli inkasovať a priebeh by bol dramatickejší, určite by som v takom prípade skôr striedal. Po striedaniach prišla na ihrisko kvalita, Mak či Strelec riešia situácie inak než ostatní, tam sa ukázal rozdiel. S výsledkom i víťazstvom som spokojný. Žiaľ, prišli sme o Lukáša Pauscheka, ktorý má buď zlomenú kľúčnu kosť, alebo vážne zranenie ramena. Stratili sme hráča z užšieho kádra, resp. základnej jedenástky, preto odchádzam taký smutný.

Pripravíme sa na ťažký zápas s Celje. Verím, že dáme do toho všetko. Ako som sa poďakoval ľuďom, ktorí prišli, tak ich touto cestou vyzývam, aby nás ľudia, ktorí majú radi Slovan, prišli podporiť. Bez nich to nepôjde, Celje je dobré mužstvo. Budeme potrebovať tú emóciu od ľudí, ktorá bude našou pridanou hodnotou.“

Mikuláš Radványi, tréner Komárna: „Mali sme zlý vstup do zápasu, inkasovali sme z penalty. Myslím si, že naša hra potom vyzerala solídne, vyrovnali sme na 1:1 a Jakub Sylvestr mal šancu na druhý gól. Ak by sme ho dali my, vyzeral by zápas možno inak. Na druhej strane, inkasovali sme do šatne. Dobre sme vstúpili do druhého polčasu, mali sme príležitosti, ktoré proti Slovanu treba premieňať. Keď nedáme góly, budeme pykať, čo sa na konci stalo. Mrzí ma posledných 25 minút, keď sme hrali naivne. Štyrikrát sme inkasovali, no videl som tam aj dobré veci, na ktorých sa dá stavať a poučiť sa z chýb. To, čo sme si v druhej lige mohli dovoliť, sa v prvej trestá. Neostáva nám nič iné ako pogratulovať Slovanu k víťazstvu.“